اصلاح طلبان از انجایی که هیچ قصدی برای معرفی گزینه دیگری ندارند به همین دلیل هم از فردی اسم نمی‌برند، اما قطعا گزینه های بسیاری دارند.

به گزارش گروه سیاسی ایلمانیوز و به نقل از نامه نیوز،عبدالله ناصری، فعال سیاسی در گفت و گو با نامه نیوز، در خصوص مباحث مطرح شده اخیر پیرامون حضور یک گزینه دیگر در کنار حسن روحانی برای انتخابات گفت: جمع بندی شورای مشورتی و نظر کلی اصلاح طلبان این است که جز آقای روحانی هیچ فرد دیگری مطرح نشود،البته ممکن است تاکتیک هایی را اتخاذ کنند که با ورود قطعی روحانی به انتخابات و برپایی ستاد انتخاباتی نشان دهنده حضور حتمی ایشان است و جایی برای ابهام وجود ندارد.

وی ادامه داد: از زمانی که مطمئن شدیم از حضور روحانی در انتخابات ،طبیعتا اصلاح طلبان نه نامزدی را معرفی خواهند کرد و نه هیچ شرط و شروطی را خواهند گذاشت. نامزد اصلاح طلبان بدون هیچ قید و شرطی حسن روحانی است و همانطور هم دکتر عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفتند، هیچ قصدی برای عبور از روحانی وجود ندارد و حسن روحانی گزینه نهایی  و مورد حمایت جامعه اصلاح طلبی است.

ناصری با بیان اینکه ممکن است برخی طیف ها و اشخاص سخنانی مغایر با خواست اصلاح طلبان مطرح کنند،خاطرنشان کرد: این سخنان هیچ هماهنگی و همخوانی با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ندارد و تصمیم اصلاحات بر حمایت از رئیس جمهور مستقر است.

مدیرعامل سابق ایرنا، ادامه داد: تاکنون هیچ کدام از طیف‌های اصلاح طلبی ساز مخالف نزده اند، فقط حزب مردم سالاری اعلام کرده است یک گزینه معرفی می‌کند، اما در کل آن ها هم هماهنگ با شورای سیاست گذاری هستند و باید به اجماع با سایر احزاب اصلاح طلب برسند. ممکن است این سخنان به دلیل تاثیر پذیری از کنگره و یا شورای مرکزی‌شان باشد. در نهایت همه اصلاح طلبان به شورای سیاست گذاری پیوسته اند و زیر نظر این شورا فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سخنانی که مبنی بر رد صلاحیت حسن روحانی مطرح می‌شود ، یک جنگ روانی است، تصریح کرد: این مباحث تبلیغات و یک جنگ روانی است و این موضوع یک شوخی بسیار بزرگ است که برخی از دوستان و اعضای جریان رقیب با رئیس جمهور مستقر انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: هیچ گزینه ای دیگری قرار نیست در کنار روحانی برای حضور در انتخابات وارد عرصه رقابت شود و نه بحث رد صلاحیت مطرح است و این سخنان را مطرح میکنند که به زعم خودشان فضا را برای اصلاح طلبان ترقیب کنند تا گزینه ای دیگری را در کنار حسن روحانی مطرح کنند.

عبدالله ناصری با بیان اینکه اصلاح طلبان گزینه های دیگری به جز حسن روحانی برای انتخابات دارند، تصریح کرد:اصلاح طلبان از آنجایی که هیچ قصدی برای معرفی گزینه دیگری ندارند به همین دلیل هم از فردی اسم نمی‌بریم، اما  قطعا گزینه های بسیاری را دار هستند.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به آینده انتخاباتی حسن روحانی پس از رحلت آیت الله هاشمی، گفت: با توجه به تشییع جنازه ایت الله هاشمی یک پشتوانه بسیار عظیم و قوی و رای آوری برای حسن روحانی شد و معتقدم حتی بخشی از اصولگرایان معتدل که نگران ایران پس از هاشمی هستند، حتما قوی تر از سال ۹۲ پای روحانی خواهند ماند.